Q.J. Stout (Quinte)

Commissielid CDA

Mijn onderwerpen

Ik ben woordvoerder openbaar groen, riolering, milieubeheer, duurzaamheid, energietransitie en Voorburg-Noord. 

Even voorstellen

Mijn naam is Quinte Stout en ik woon sinds 2021 in Voorburg. Sinds 2023 woon ik er samen met mijn vriendin. Ik ben jurist en econoom. Ik werk sinds 2019 met veel plezier bij de Autoriteit Consument & Markt. Mijn vrije tijd besteed ik onder andere aan sporten, lezen en reizen. Komend jaar gaat er waarschijnlijk meer tijd naar sporten. Ik heb mij nu voor het eerst ingeschreven voor een halve marathon, terwijl ik normaal gesproken een rondje van 5 kilometer ren. Ik weet nog niet helemaal zeker of dit een goed idee is. 

Motivatie 

Mijn grootste motivatiebron om politiek actief te worden is mijn geloof in onze democratie en mijn overtuiging dat we dat moeten koesteren. De lokale democratie komt het dichtst bij de leefomgeving van mensen. De gemeente gaat onder andere over de onderhoud van de straat, het groen, de riolering en het afval. Daarnaast speelt de gemeente een belangrijke rol in de plekken waar mensen samenkomen, zoals (sport)verenigingen en scholen. De gemeenteraad kan daarom de meest directe impact hebben op het leven en de leefomgeving van inwoners. Het is ook de plek waar mensen de democratie van dichtbij meemaken. Als commissielid vind ik het belangrijk om het vertrouwen in de democratie te versterken, goed te luisteren naar inwoners en zorgvuldige afwegingen te maken. En hierbij is het ook belangrijk om duidelijk uit te leggen waarom we soms keuzes maken waar niet iedereen achterstaat. 

Favoriete plek in Leidschendam-Voorburg

Ik houd van geschiedenis en historische gebouwen. Vandaar dat ik de Herenstraat, één van de oudste straten van Voorburg, een mooie plek vind. Net als Huygens’ Hofwijck en de Sluis in Leidschendam.