Logo van Gemeente Leidschendam-Voorburg dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Leidschendam-Voorburg
Logo van Gemeente Leidschendam-Voorburg dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Leidschendam-Voorburg

Gemeente zorgt voor meer deelauto’s

Gisteren
Algemeen nieuws

De gemeente stimuleert duurzaam en veilig reizen en breidt daarom het aanbod van deelauto’s verder uit. Greenwheels krijgt 7 nieuwe deelautoplekken in de gemeente, waaronder 1 nieuwe plek in Voorburg-West. Inwoners kunnen zich via de app eenvoudig registreren, een auto reserveren en direct op pad gaan.

Medewerker Greenwheels overhandigt sleutel van nieuwe deelauto aan wethouder Keus, Overburgkade 2 in Voorburg

Foto: Barbara Koppe

Op 4 december ontving wethouder mobiliteit Jeffrey Keus letterlijk en figuurlijk de sleutel van een Greenwheels deelauto en maakte samen met Colin Bom van Greenwheels een korte rit. Jeffrey Keus: “Deze uitbreiding past binnen het gemeentelijke doel om Leidschendam-Voorburg bereikbaar, leefbaar en duurzaam te houden. Deelmobiliteit helpt inwoners bewuste keuzes te maken; een deelauto dichtbij kan zelfs betekenen dat een eigen auto niet meer nodig is.”

Uit onderzoek van Ipsos I&O blijkt dat 7 op de 10 gebruikers van deelauto’s de aankoop van een nieuwe auto hebben uitgesteld, niet meer van plan zijn om een auto aan te schaffen of de auto al hebben weggedaan. Volgens onderzoek van Goudappel kan een deelauto maximaal 14 privé auto’s vervangen. Een deelauto is een goede optie voor duurzaam vervoer, het scheelt parkeerruimte en het zorgt voor minder voertuigen op de weg en in de buurt.

Vraag deelauto’s neemt toe

Door de toenemende bezetting van de huidige deelauto’s van Greenwheels zijn de 7 extra plekken in de gemeente noodzakelijk. Eén daarvan ligt in Voorburg-West, waar nu 3 deelautoplekken beschikbaar zijn. In 2026 verwacht de gemeente nog eens 2 plekken voor deelauto’s in deze wijk in gebruik te nemen.

Met de app van Greenwheels vinden inwoners snel de dichtstbijzijnde beschikbare deelauto. Daarnaast kunnen zij in de gemeente ook gebruikmaken van deelauto’s van Mywheels, deelscooters van Felyx en Check en deelfietsen van Donkey Republic.

Nieuwe deelautoplek van Greenwheels aan de Overburgkade in Voorburg wordt in gebruik genomen

Foto: Barbara Koppe