Logo van Gemeente Leidschendam-Voorburg dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Leidschendam-Voorburg
Logo van Gemeente Leidschendam-Voorburg dat doorverwijst naar de homepage van Gemeente Leidschendam-Voorburg

Opvanglocatie Stationsplein wordt in gebruik genomen

Gisteren
Algemeen nieuws
Asielopvang De Vleugel van Huygens

De opvanglocatie van het COA aan het Stationsplein 8 is klaar. 27 juni 2025 was er de mogelijkheid voor buurtbewoners om tijdens een rondleiding de locatie te bekijken. De belangstelling was groot, ongeveer 250 inwoners, raadsleden, vrijwilligers en klankbordgroepleden kwamen langs. De sfeer was gemoedelijk, mensen waren verrast door de sobere inrichting. Er was ruim de gelegenheid om vragen te stellen en buurtbewoners hebben zich aangemeld om te helpen als vrijwilliger. Wethouder Bremer bedankte de klankbordroepleden voor hun betrokkenheid en benadrukte het belang om samen te werken met de buurt om de opvang voor zowel de bewoners als de buurt tot een succes te maken.

COA bestuurder Milo Schoenmaker onthulde net voor de start van de rondleidingen, samen met locatiemanager Tanja Nikolic en directeur van het Huijgens Museum Tim Zeedijk, de naam van de locatie, de Vleugel van Huygens; Een plek om te landen, te groeien en de vleugels uit te slaan naar een nieuwe toekomst. Vernoemd naar Christiaan Huygens, historisch icoon van Voorburg.

De afgelopen periode is er hard gewerkt om de locatie klaar te maken voor de opvang van 200 asielzoekers. Deze locatie biedt mensen op de vlucht een veilige plek om tijdelijk tot rust te komen en te werken aan een nieuwe toekomst - binnen of buiten Nederland. Binnenkort komen de eerste bewoners aan.

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) regelt de opvang en begeleiding van de bewoners, in nauw overleg met de gemeente. Voor vragen aan het COA en het team ter plaatse, is het mailadres FMMZVoorburg@coa.nl altijd bereikbaar. Vragen voor aan de gemeente kunnen gesteld worden via vluchtelingen@lv.nl