Veel belangstelling voor open huis woonlocatie statushouders Van Ruysdaellaan

07 september 2026
Algemeen nieuws
Open huis woonlocatie statushouders Van Ruysdaellaan

Vrijdag 4 september was er een open huis op de woonlocatie voor statushouders op de Van Ruysdaellaan. Ongeveer 130 buurtbewoners kwamen langs om een kijkje te nemen. Eind augustus bracht ook premier Jetten een bezoek aan de locatie en ging met een aantal inwoners in gesprek.  

Het kantoorgebouw is omgebouwd om 193 statushouders woonruimte te kunnen bieden. Gezinnen hebben een eigen keuken, douche en toilet. De overige bewoners delen voorzieningen. Vluchtelingen die een verblijfsvergunning hebben gekregen kunnen hier wonen tot er een woning voor hen beschikbaar is. Het pand is beschikbaar voor een periode van 3 jaar. De einddatum is 30 juni 2029. 

Bewoners 

Er komen ongeveer 16 gezinnen bestaande uit 2 tot 8 personen wonen. De overige kamers zijn toebedeeld aan statushouders die wachten op gezinshereniging, gezinnen met een status en alleenstaande statushouders. Komende weken verhuizen de bewoners.

Begeleiding 

De gemeente helpt statushouders bij de inburgering en het vinden van werk. Leerplichtige kinderen gaan naar school. Vluchtelingenwerk helpt bij de maatschappelijke begeleiding en integratie. Er is een sociaal beheerder op de locatie die bewoners kan helpen en aanspreekpunt is voor omwonenden. In de uren dat de beheerders er niet zijn is er beveiliging.  

 

Kijk voor meer informatie op www.lv.nl/statushouders