Vogelgriep bij wilde vogels vastgesteld in gemeente
In verschillende delen van Nederland heerst vogelgriep. In Groningen, Friesland, Gelderland, Noord-Holland, Flevoland en Limburg zijn zieke vogels aangetroffen bij pluimveebedrijven. Ook bij vogels in het wild komt in het hele land het vogelgriepvirus voor. De Dierenambulance heeft dat ook bij inmiddels 25 zwanen in onze gemeente in het poldergebied bij Wilsveen in Leidschendam vastgesteld.
Vogelgriep is een virusinfectie die bij pluimvee (bijvoorbeeld kippen of kalkoenen) en andere vogelsoorten (zoals duiven en zwanen) voor komt. De ziekte is besmettelijk voor andere vogels. Ook mensen kunnen besmet raken, maar dat risico is klein als er geen direct en intensief contact is geweest met besmette vogels. Het virus verspreidt zich niet door besmetting van mens op mens.
Zieke of dode (water)vogel gezien? Niet aanraken!
Raak zieke of dode vogels niet aan, maar bel de Dierenambulance via telefoonnummer 070 511 7772. Zij halen de zieke en dode vogels op. Bent u toch in aanraking gekomen met een zieke of dode vogel? Was dan extra goed uw handen met water en zeep. Krijgt u na aanraking van een vogel klachten zoals koorts, keelpijn, hoesten of spierpijn? Bel dan voor de zekerheid de huisarts.
Meer informatie over vogelgriep staat onder andere op de website van het RIVM.
